Hopp til hovedinnhold
6ix9ine angrepet
6ix9ine (Instagram/6ix9ine)

6ix9ine fraktet til sykehus etter angrep på treningssenter

Videoen der 6ix9ine blir angrepet går viralt.

Tekashi 6ix9ne er ikke fremmed for å terge på seg folk. Som for eksempel Meek Mill, Snoop Dogg, Fake Lil Durk, Justin Bieber og Ariana Grande, bare for å nevne noen.

I natt ble dog rapperen angrepet av noen vilt fremmede menn på et treningssenter i Florida. Angivelig helt uprovosert og uten forvarsel, ifølge 6ix9ne aka Daniel Hernandez’ advokat.

Det skriver TMZ.

Rapperen skal ha oppholdt seg i en badstue på treningssenteret da angrepet fant sted. Han skal ha prøvd å forsvare seg, men ble fort overmannet.

Da bemanningen ble varslet om situasjonen skal mennene ha flyktet fra stedet. De er dog fanget på film.

Nå går nemlig en video av angrepet på 6ix9ne viralt på Twitter.

Throwback med Daniel i finstasen (Instagram/6ix9ine)
Throwback med Daniel i finstasen (Instagram/6ix9ine)

Se også: Mener norsk artist bør dømmes til flere år i fengsel

I videoen kan man se rapperen bli sparket og slått mens han ligger nede.

– Kjør på. Ta et bilde. Jeg skal bli kjent nå. Jeg er i ferd med å bli kjent, sier den ene mannen Daniel og personen som filmer hendelsen.

I en annen video filmes han i det han forlater åstedet hvor man får se skadene i ansiktet hans etter angrepet.

Det er usikkert om det er samme person som filmer dette, men hvem det nå enn er påstår han i alle fal å være fan av rapperen.

Du kan se snutten nedenfor. Vi advarer dog om et litt blodig syn.

https://twitter.com/NATERERUN/status/1638375560979046403

6ix9ne skal senere ha blitt fraktet til et sykehus.

Han skal ha fått skader i kjeven, ribbeina og ryggen.

Politiet ble også tilkalt, men foreløpig er ingen pågrepet etter hendelsen.

Advokaten til Daniel forteller dog til TMZ at målet nå er å skaffe klienten hans mer sikkerhet.

I 2020 fikk 6ix9ine kuttet straffen med flere år ved å «samarbeide med myndighetene» og informere FBI om aktiviteten til blant andre sjefene hos Nine Trey Gangsta Bloods.

Det er dog uvisst om karene som angrep rapperen har noen tilknytninger til dette.

Se også: Politiet vil avhøre Euphoria-stjernen

Les mer