Hopp til hovedinnhold
Palm Royale trailer Apple TV+ Kaie Greber Kristen Wiig Laura Dern Ricky Martin.jpg
Laura Dern, Kaia Gerber, Kristen Wiig og Ricky Martin i Palm Royale (Apple TV+)

Palm Royale: Første titt på ny stjernespekket serie fra Apple TV+

Palm Royale ser ut som en serie Ryan Murphy kunne ønske at han hadde laget.

Gjør det klar for Palm Royale på Apple TV+ – en ny stjernespekket miniserie basert på romanen Mr. & Mrs. American Pie av Juliet McDaniel.

Handlingen er satt til 1960-tallet hvor Maxine Simmons (spilt av Kristen Wiig) forsøker å rekonstruere sin identitet i Palm Beach etter å ha blitt forlatt av sin ektemann og ekskludert fra sin sosiale sirkel.

Kristen Wiig er dog ikke den eneste stjernen som serieskaper Abe Sylvia får med seg på laget.

I Palm Royale får vi også se Ricky Martin, Laura Dern, Josh Lucas, Carol Burnett, Allison Janney og Kaia Gerber.

Palm Royale
(Apple TV+)

Se også: Kate Winslet er toksisk i ny miniserie på HBO – fra folka bak Succession

Serien får premiere 20. mars på AppleTV+ og består av 10 episoder.

I løpet episodene følger vi Maxine i det hun forsøker å bane sin vei inn i sosieteten i Palm Beach.

Mens hun kjemper tappert blir hun dog konfrontert med spørsmålet om hvor mye av seg selv hun er villig til å ofre for å få det noen andre har?

Palm Royale, som foregår i år 1969, er altså historien om enhver outsider som kjemper for sin sjanse til å tilhøre noe.

Sjekk ut traileren til Palm Royale nedenfor.

Serieskaperen Abe Sylvia står også for manuset, og får med seg skuespillerne Kristen Wiig og Laura Dern som produsenter.

Til tross for å kategoriseres som humorserie, lover både skaperne og skuespillerne å by på intiger og tårer.

– Det er en komedie, den får deg til å gråte og tenke og er en veldig sterk serie, forteller Ricky Martin.

Se også: Sjekk hvilken skuespillerveteran som blir med i The Last of Us sesong 2 🌟

Les mer