Alles øyne er på Madcon, ikke bare i Norge, men i veldig mange land i Europa (og snart i USA). Derfor er det selvsagt key at deres neste singel blir en verdig oppfølger til «Beggin», samt Paperboys-gjestende «Back On The Road», som også booster seg nedover kontinentet.
730.no fikk audiens hos mannen som tok Madcon fra EMI til indieetiketten Bonnier, bransjeveteranen Frank «Murdah» Bakke, som viste oss opptakene fra videoen til «Liar», Oslo-duoens neste power move.
Videoen klippes og justeres i disse dager, og det er fare for at dette blir blant det beste som Skandinavia har disket opp med så langt innenfor den urbane popsjangeren.
Låten bør bli en ny landeplage, og videoen forsterker musikken. Visuell merverdi, om du vil, i regi av Kaveh Tehrani.
Ikke som i Grease, men studenter, sport (jentevolleyball) og dans (fra Norges beste) står i fokus, og ettersom Tshawe og Yosef kjenner noen av verdens dyktigste glamourmodeller, som Triana Iglesias og Monica Hansen, får de bra hjelp.
En scene har så omfattende nipple-slips at det også skal lages en «myk» versjon.
(The Sun i England kommer til å gå bananas når deres tafsete tabloidhender får tak i den usensurerte dusjscenen.)
Videoen til «Liar» er snart premiereklar. De første bildene fra videoen ser du først her.