Skjemtegauken Ricky Gervais er kjent for å tulle om alt mulig, og er ikke redd for å fornærme noen.
Blant annet spøker briten om temaer som transpersoner, voldtekt og kreft.
Tirsdag kveld dukket både Ricky og Caitlyn Jenner opp National Television Show. Ricky var nominert for beste komedie med sin Netflix-serie After Life , mens Kardashian-pappaen skulle presentere en pris.
La oss spole litt tilbake…
I forrige uke sa Roman Kemp, Caitlyns kompis fra I’m A Celebrity.. Get Me Out Of Here!, at det er dårlig stemning mellom de to stjernene. Ikke så rart. The Office-skaperens tale om Caitlyn på the Golden Globes i 2016 og linjer om henne i standup-showet sitt Humanity, skapte mange overskrifter.
https://www.instagram.com/p/B6JoA__FLb3/
Under Golden Globes-talen spøket han blant annet om den tidligere olympiske stjernen, året etter Caitlyn sitt kjønnsskifte.
– Jeg har forandret meg. Men åpenbart ikke så mye som Bruce Jenner – nå Caitlyn Jenner, gjønet Ricky.
Humoren rundt I Am Caitlyn-stjernen ble både hyllet for å ha mot nok til å tulle om stereotypier, men ble også anklaget for å virke transfobisk.
– Ricky ble totalt avvist av Caitlyn på den røde løperen på National Television Show, forteller Roman Kemp
På radioshowet beskriver Roman at Ricky strakk ut hånden for å endelig få hilse på realitystjernen, men at Caitlyn hadde himlet med øynene og gått.

Den britiske 58-åringen mener det ikke er sant.
After Life-stjernen skriver at det tvert imot ikke var noen form for avvisning eller dårlig stemning mellom dem.
– Dette er absolutt falskt. Hun var nydelig og elskverdig. Hun sa at hun elsket Golden Globes-monologen min, og jeg sa at jeg elsket hennes mening i I’m A Celebrity… Det var det. Ingen avvisning. Ingen ubehageligheter. Ingen uhøflighet.
This is absolutely false. She was lovely and gracious. She said she loved my Golden Globes monologue & I said I loved her stint in I’m a Celebrity. And that was it. No snubbing. No awkwardness. No rudeness. @Caitlyn_Jenner https://t.co/wo3cuwQVRH
— Ricky Gervais (@rickygervais) January 29, 2020
Nå sier Ricky Gervais at målet med humoren hans er å ta med publikum til steder de ikke har vært før, noe som ikke har blitt gjort tusen ganger tidligere.
– Ting som ikke er ment for komedie, eller ikke bør bli tullet med, det er akkurat dit jeg vil gå for å motbevise dem. Som jeg sier i After Life, det finnes ikke et tema man ikke bør tulle om, det er helt avhengig av spøken. Så jeg prøver å finne den morsomme siden, sier han til NME.
For noen uker siden holdt Ricky tale som vert på Golden Globe for femte gang.
https://www.instagram.com/p/B6_010bn74a/
Her ble også Leo roastet…
(LDC tok det med et smil.)
https://www.instagram.com/p/B6_SyVaH-mm/
PS: Førstkommende lørdag tar Ricky Gervais med seg showet sitt SuperNature til Oslo Spektrum.
Se også:
Astrid S: – Det er mye jeg vil si!


