Hopp til hovedinnhold
Renate Reinsve A24 thriller A Different Man Sebastian Stan Adam Pearson
Renate Reinsve på Louis Vuitton 2023 Cruise Show i San Diego i California 12. mai 2022 (Emma McIntyre/Getty)

Renate Reinsve i A24-thriller A Different Man med Sebastian Stan og Adam Pearson

Renate Reinsve har enda en A24-film på gang: A Different Man.


OPPDATERT: I kom det første offisielle bildet fra filmen, som viser Sebastian Stan i tung sminke via make-up-veteranen Mike Marino (The Batman, The Undoing, True Detective, Coming 2 America, Black Swan, I Am Legend).

Sebastian Stan A Different Man Renate Reinsve A24 Mike Marino

Sebastian Stan i A Different Man (A24)

Les den opprinnelige saken nedenfor.


Den norske skuespilleren, som bergtar internasjonalt som Julie i Verdens verste menneske, er nå en ekte it-girl i Hollywood.

I kveld forteller Deadline at Renate skal spille i den psykologiske thrilleren A Different Man med Sebastian Stan og Adam Pearson.

Nyheten kommer kort tid etter at det store indiestudioet A24 bekreftet at de skal filme The Governesses med Solbergelva-stjernen (født i 87).

Her spiller Renate Reinsve mot Squid Game-sensasjonen HoYeon Jung og datteren til Johnny Depp; Lily-Rose Depp: Les mer

Handlingen i A Different Man lyder relativ unik. Vi følger Edward; en outcast som søker et nytt liv og en ny start. Etter at han har gjennomgått en rekonstruktiv ansiktsoperasjon, blir han fiksert på en mann med hovedrollen som ham selv i en sceneproduksjon basert på hans tidligere liv.

Rollen til Renate røpes snart.

Sebastian Stan Adam Pearson Renate Reinsve A24 thriller A Different Man hollywood it girl

Adam Pearson og Sebastian Stan (Instagram/adam_pearson_tv, Instagram/imsebastianstan)

Sebastian Stan, født i Romania, er aktuell som Tommy Lee i den biografiske dramedieserien Pam & Tommy. I MCU er han Bucky Barnes alias Winter Soldier i fire filmer og to TV-serier – og mens han slo gjennom som Carter Baizen i originale Gossip Girl.

Britiske Adam Pearson er kjent for blant annet Under the Skin med Scarlett Johansson.

(Da briten som liten slo hodet, begynte kulen å vokse istedenfor å bli mindre. Han ble diagnostisert med nevrofibromatose type I, som får ikke-kreftsvulster til å vokse på nervevev. Både Adam og tvillingbroren har tilstanden. Adam har vært et offer for mobbing gjennom hele livet, og jobber nå aktivt mot mobbing knyttet til misdannelser.)

Regissøren og manusforfatteren er Brooklyn-baserte Aaron Schimberg, som i 2018 laget Chained for Life med Adam Pearson.

Renate, som er signert til CAA i Los Angeles, ble nominert til 10 priser for The Worst Person in The World.

På filmfestivalen i Cannes vant hun prisen for beste kvinnelige skuespiller.

Les mer: Norsk seier i Cannes

Les mer