Maskorama–feberen føles som en riktig avslutning på et virusbefengt 2020.
Med over en million seere de siste par lørdagene har den norske versjonen av The Masked Singer virkelig laget kaos i kongeriket Norge.
Men i morgen skal vi endelig få svar.
Etter én og én avsløring i uken skal alle de tre gjenværende luringene kaste maskene på lørdag.
Nå vet vi hvordan finalen vil foregå.
I Maskorama-finalen på lørdag skal Elgen, Trollet og Vikingen først synge én sang hver
Her er helgens første låtvalg:
Elgen – «Gold Digger» av Kanye West
Vikingen – «Fy Faen» av Hkeem og Temur
Trollet – «Higher Love» av Whitney Houston (Kygo-versjonen)
Etter første runde må deltageren med færrest favorittmarkeringer (aka stemmer) ta av seg masken.
Så skal de to gjenværende finalistene synge en siste låt. NRK vil ikke avsløre hvilke låter deltagerne har valgt til gullfinalen.
Om litt over et døgn vet vi altså om populære gjetninger som Ulrikke Brandstorp, Lisa Børud, Markus Bailey, John Carew, Herman Dahl og Markus Sannes/Murdrocks skjuler seg bak kostymene – eller om folk er helt på bærtur.
Vi får også gjensyn med de tidligere deltagerne – gjengen har jo tross alt aldri møtt hverandre uten masker, og aner ikke hvem de gjenværende tre kjendisene er.

De mystiske stjernene i Maskorama (NRK)
Blir det sesong 2 av Maskorama?
I et intervju med NRK holder programmets prosjektleder Jan Erik Ådland dørene åpne for en fortsettelse.
– Det vet vi ikke ennå, men jeg synes det hadde vært trist å stanse reisen her, det er et så morsomt program, sier han.
Med så suverene seertall blir vi veldig overrasket hvis det ikke blir en sesong 2 av Maskorama i 2021 <3