Makosir får velfortjent oppsving med sin nye singel «Falle over kanten».
20-åringen fra Holmlia har servert en håndfull solide slipp de siste par årene, både med og uten kompisen Bargee. Først som rapper, og i det siste som sanger innen pop/R&B.
Nå er «Falle over kanten» i ferd med å bli hans første og største hit 🌟
Den ferske singelen til Makosir gikk direkte inn på topp 30 i Norge dagen etter release.
Oslo-gutten, som også er skuespiller, forteller 730.no at den følsomme teksten artig nok er inspirert av en hjerteskjærende scene fra Disney-klassikeren Løvenes konge (1994).
Og jeg har forstått at dette ikke går, for alt
Jeg har hørt er sant
For du så meg falle over kanten
Jeg har tapt, du vant
For det er kun jeg som ser tilbake
Alt har gått så fort, så fort, så fort
Jeg visste det var dumt, så dumt
Du så meg falle over kanten
Patrick Makosir har laget «Falle over kanten» sammen med Truls Rokicki, Henrik Stave, Tore Pedersen, Jakob Gryting og Håvard Sundland, sistnevnte har produsert sammen med svenske Axel Lindroth.
Smellvakker norsk smash -hør sangen til Makosir her:
Hei, Patrick! «Falle over kanten» er nyyydelig. Hvordan ble den til?
– Heeyy! Tusen takk! Prosessen har vært sykt gøy!
– Jeg og en kompis, Truls Rokicki, hadde jam sesh en kveld i januar, også plutselig begynte han å nynne på litt av melodien til refrenget på «Falle over kanten». Jeg ble selvfølgelig hooked på melodien og spurte om jeg kunne bruke den, det var en melodi han hadde skrevet med Tore Pedersen og Jakob Gryting.
– Den samme kvelden fikk jeg med meg Håvard Sundland og Henrik Stave i studio og vi fikk lagt ned hele skissen til «Falle over kanten»! Senere fikk vi også med oss vår gode kompis Axel Lindroth fra Sverige på produksjonen. Vi var alle enige om at det var noe magisk ved låta.

Enig! Hva handler teksten om?
– Dette høres dramatisk ut, men teksten handler faktisk om svik og forræderi 🤣
– Jeg tok inspirasjon fra Løvenes konge! I det øyeblikket der Scar kaster Mufasa over kanten.
– Mufasa tenkte selvfølgelig at hans egen bror skulle hjelpe han opp, til tross for alt det negative han hadde hørt.
– Så kort fortalt handler låta om når man stoler blind på en person, men når personen viser sitt sanne seg skjønner man du at alle ryktene var sanne 🤯

Du er god til å synge, men også rappe. Hva liker du aller best?
– Haha, joa takk! Jeg digger begge deler! Men nå føler jeg at jeg er i en syngefase. Jeg lover litt hardere rapvers senere i år da…
Hvilken musikksjanger føler du deg mest hjemme i?
– Akkurat nå liker jeg å eksprimentere litt, jeg vet ikke helt hvilken sjanger jeg vil kalle «Falle over kanten», kanskje en blanding av pop og R&B.
– Men digger alt med gitar i om dagen…
Du teaset «Falle over kanten» på TikTok før release. Ble du overrasket over responsen?
– Ja, det er helt vilt! Utrolig å se så mye engasjement.

Føler du at artister i dag må være på TikTok?
– Ja! TikTok er kanskje det viktigste redskapet til en artist i dag.
Vi hørte at du går på musikkskolen LIMPI i Lillehammer nå? Hvordan har den opplevelsen vært så langt?
– Ja! LIMPI har vært sykt bra! Spesielt for meg som slet litt med struktur. Jeg føler jeg trengte å bli satt i et studio hver dag å bare kunne fokusere på musikken. Så mange andre flinke og sultne musikere der, det hjelper på motivasjonen.
Struktur er key! Du er skuespiller også, og har blant annet spilt i Basic Bitch. Får vi se deg i flere roller fremover?
– Ja, jeg elsker skuespill, men har putter fokuset på musikk det siste året. Men jeg var faktisk vært noen turer innom NRK i siste perioden, så kanskje dere ser meg på skjermene til sommeren.
Gøøyy! Hvilke andre interesser har du?
– Hvis det er sol, og ikke minus 47 grader – som det er 80 % av året i Norge – så skater jeg hver dag!
Hva skal du i sommer, og tiden etter LIMPI?
– Tenker å fortsette å lage musikk, skal noen turer til Stockholm og LA, det blir crazy. Håper på festival-sommer i Norge også!
Hva er den ultimate drømmen din?
– Å lage en internasjonal HIT!!!