
Den kommende filmen har fått navnet Inferno, og skal ifølge produsenten Wali Razaqi være basert på Lovelaces turbulente liv.
– Vi har lenge tenkt at Lindsay vil være et bra valg, og vi er alle overbevist om at hun kommer til å gjøre filmen, sier Razaqi til Los Angeles Times.
– Jeg vil si at dette sannsynligvis er en av de mest utfordrende rollene en skuespiller kan gjøre, ikke nødvendigvis på grunn av sexscenene, mer fordi hun var så følelsesmessig forslått, så jeg tror Lindsay må gi alt hun har for å klare det.
Filmen skal regisseres av nykommeren Matthew B. Wilder, og ha Bill Pullman i rollen som Playboy-boss Hugh Hefner.
Linda Lovelace alias Linda Susan Boreman døde etter en bilulykke i 2002. Hun sluttet å gjøre sexfilmer i 1980, og ble en ivrig deltaker i kampen mot porno.
Pullman, for noen kjent fra episke Spaceballs, er aktuell i en film med Jessica Alba (som ser snodig ut).
Se video: Sinnasex med Jessica Alba
Norske David Eriksen har produsert Lindsay Lohans nye singel, som har fått lekker mottakelse.