Frøken Norge alias Miss Norway ble ikke bare en jente som er fin å se på, hun er også en flott person: Seieren gikk til Melinda Victoria Elvenes (23) fra Larvik, som jobber på Oslo Krisesenter for voldsutsatte kvinner og barn, og som skal ta master i sosialt arbeid. High five!
Gratulerer, hvordan har du det nå, dagen etter at du ble kronet?
– Takk, jeg har det kjempebra! Jeg tror ikke det har gått opp for meg helt ennå hva det er jeg har oppnådd. Nå er det bare å se fremover og forberede seg til Miss Universe-konkurransen.
Regnet du med å vinne?
– Jeg følte det litt på meg… Alt gikk så bra og jeg var bare meg selv. Jeg kunne ikke gjort det på noe annen måte.
Er det gøy å få representere ganske blonde Norge som en «brun» nordmann?
Fortsetter nedenfor snutten fra Seher :
«Jeg har en flott personlighet og jeg er vakker», sier du skamløst nok til Seher. Hvor skal man sende boten for jantelovbrudd?
– Haha. Jeg syns det er viktig å prøve å bryte janteloven som råder i Norge i dag. Jeg syns vi alle skal bli flinkere til å stole på oss selv, ta sjanser og ikke bry oss om hva andre synes! Jeg tok sjansen og gikk ut med seier. Nå er det bare å vinne Miss Universe!


Se Heidi Montags konsertdebut under Miss Universe 2009: LOL!