Hopp til hovedinnhold
kamelen frikjent fuck politiet kristiansand (1)
Marcus aka Kamelen er fornøyd i dag - med god grunn (Instagram/SlimKamel)

Kamelen frikjent for å ha sagt «Fuck politi»

Kamelen har blitt frikjent – igjen.

I sommer ble Marcus Kabelo Møll Mosele løslatt etter over 100 dager i varetekt, mistenkt for ran.

Det viste seg at beskrivelsen av gjerningsmannen ikke minnet mye om Marcus. Han ble likevel felt på tre andre punkter, og dømt til 28 dager bak murene.

De dagene hadde han for lengst sonet ferdig via tiden i varetekt. Refleksjoner rundt tiden i fengsel deler han via albumet #FRIKJENT.

Nå har bergensrapperen blitt frikjent for en helt annen sak.

Kamelen hadde en konsert på Kick i Kristiansand i desember 2018.

Tilstede på konserten var to politimenn. Da Marcus crowdsurfet ropte han «Fuck politi», skriver Rett24.

Ropet fikk ham dømt for «forulemping av offentlig tjenestemann».

Nå er dommen omgjort i Agder tingrett. Grunnen skal delvis være på grunn av ytringsfriheten, men også fordi det ikke er bevist at Marcus visste at de to politibetjentene var i lokalet.

Her er et utdrag fra det Lagmannsretten skriver via Rett 24:

Det vises til at ropene var en del av hans vanlige show, og som han brukte som allment uttrykk av misbilligelse mot politiet og andre offentlige myndighetsorganer. Ut fra den konkrete konteksten og under de omstendighetene uttrykket ble fremsatt, er det ikke ført tilstrekkelig bevis for at Moseles forsett var å forulempe de to tjenestemennene.

Krysser fingrene for at albumet #FRIKJENT 2.0 er på vei!

Marcus alias Kamelen deler selv de gode nyhetene via Instagram Story.

Han holder det kort og godt – og viser fingeren til politiet.

– Da har dommen kommet fra Kristiansand, og jeg er frifunnet. Så fuck the police, sier han og smiler.

I neste story skriver han «2-0 til meg».

Kamelen vant denne gangen (Instagram/SlimKamel)
«2-0 til meg», skriver Marcus (Instagram/SlimKamel)

I tillegg til den omdiskuterte dommen for å ha ropt «Fuck politi» ble Kamelen samme kveld dømt for besittelse av narkotika og for å ha hindret en offentlig tjenestemann i å utføre en tjenestehandling, i det han skal ha motsatt seg pågripelsen i forbindelse med konserten i Kristiansand, skriver Rett24.

Bergenseren har tidligere sonet for vold.

Se også: Kamelen brekker ned for 730.no – låt for låt

Apropos musikk: Kamelen slapp en banger for klubben denne helgen

Nyeste saker fra 730.no

Les mer