Hopp til hovedinnhold
Ellen DeGeneres på People's Choice Awards i Microsoft Theater i Downtown Los Angeles i 2016 (Jason LaVeris/FilmMagic)
Ellen DeGeneres på People's Choice Awards i Microsoft Theater i Downtown Los Angeles i 2016 (Jason LaVeris/FilmMagic)

Ellen DeGeneres’ show sparker tre av sine produsenter

Ellen DeGeneres fjerner folk fra staben.

Natt til tirsdag norsk tid skriver Variety at The Ellen DeGeneres Show har sparket tre senior-produsenter:

Ed Glavin, Kevin Leman og Jonathan Norman skal nå være avskjediget.

Samtidig blir showets musikkansvarlige, DJ tWitch alias Stephen Boss, forfremmet til co-executive produsent.

DJ tWitch og Ellen DeGeneres (Warner Bros.)

tWitch og Ellen DeGeneres (Warner Bros.)

Tiltaket skjer i kjølvannet av kritikk fra flere hold mot seriens arbeidsplass, inkludert sjefen selv Ellen.

Mandag ettermiddag lokal tid i Los Angeles skal 62-åringen i et videomøte ha fortalt sin stab at hun «ikke er perfekt» og at hun har innsett at noen av lederne ikke har vært sensitive i sin behandling av ansatte.

Ifølge Ellen DeGeneres skal hun ha opplevd anklagene som «hjerteskjærende».

Serien, som distribueres av Warner Bros., startet i 2003.

Ellen har nå en årslønn på 450 millioner kroner.

For to uker siden fortalte en tidligere produsent som var med å lage The Ellen DeGeneres Show om sin erfaring.

Hun beskrev arbeidsplassen som et sted fylt av «fryktkultur», noe som skal ha blitt startet av Ellen selv.

Les mer her

I forrige måned publiserte Buzzfeed en sak hvor arbeidskulturen til produksjonen blir kalt toksisk.

Dog kamuflert som koselig når man ser på sendingene fra utsiden.

– Det «vær snill»-bullshittet skjer bare når kameraene er på. Det er bare for show, sier en av de ansatte.

– Jeg vet at de gir penger til folk og hjelper dem, men det er bare for show.

Rasime og mobbing skal angivelig ofte finne sted i kulissene til programmet, ifølge personellet.

Barack Obama gir Presidential Medal of Freedom til Ellen DeGeneres i Det hvite hus i 2016 (Alex Wong/Getty)
Barack Obama gir Presidential Medal of Freedom til Ellen DeGeneres i Det hvite hus i 2016 (Alex Wong/Getty)

Les også: Katy Perry og Scooter Braun støtter Ellen DeGeneres i klagestormen

Ed Glavin, som nå har fått sparken, var da rask til å kommentere anklagene.

Han hevdet at de alltid har forsøkt å skape en åpen, trygg og inkluderende arbeidsplass.

– Vi er virkelig knust og lei oss over å høre at selv én person i vår produksjonsfamilie har hatt en negativ erfaring, skrev Ed Glavin i en felles e-post.

Den siste tiden har flere ønsket at Ellen DeGeneres byttes ut som programleder i sitt eget show. 

Noen har foreslått britiske James Corden som arvtager, men en talsperson for serien bekreftet nylig at Ellen returnerer 9. september.

Dette blir hennes 18. sesong.

Les også: 17-åring fra 2020 anmelder The Breakfast Club fra 1985

Les mer