Hopp til hovedinnhold
Dette er de best betalte kjendisene på Instagram
Kendall Jenner og Dwayne Johnson tjener gode penger på å legge ut bilder (Getty Images)

Dette er de best betalte kjendisene på Instagram

Instagram er en solid inntektskilde for noen.

De fleste av oss bruker nok appen utelukkende for å scrolle, og kanskje poste et bilde fra tid til annen.

Men for mange av de største kjendisene kan det faktisk sikre flere år med lommepenger å kun legge ut én sponset post.

Vi har samlet det som skal være de 15 best betalte kjendisene på Instagram.

Hvor mye de tar betalt per sponset post? Se hele topplisten nedenfor!

1) Dwayne «The Rock» Johnson

Den 48 år gamle skuespilleren og hunken Dwayne «The Rock» Johnson ligger nå øverst på listen over de best betalte kjendisene på Instagram, ifølge Hopper HQ.

Han tjener nemlig litt i overkant av 1 million dollar (8,5 millioner kroner) ved å poste ett bilde med annonsørinnhold til sine 228 millioner følgere.

Han er også den tredje mest fulgte på appen, etter Cristiano Ronaldo og Ariana Grande.

Dwayne «The Rock» Johnson er den best betalte på Instagram i 2021 (Instagram/therock)

2) Kylie Jenner

Skjønnhets-mogulen Kylie Jenner lå lenge øverst på listen, men har nå falt ned til andreplassen like bak Dwayne Johnson.

Den 23 år gamle dollarmilliardæren har 225 millioner følgere og tjener 986 000 dollar (i underkant av 8,3 millioner kroner) per post.

Kylie Jenner ligger nå på andreplassen over de best betalte kjendisene (Instagram/kyliejenner)

3) Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo har nok en ganske grei lønn fra før av som en av verdens beste fotballspillere, men også på Instagram er han en av de som drar inn mest penger.

Den portugisiske 36-åringen tjener 889 000 dollar (omtrent 7,5 millioner kroner) per post han deler med sine 276 millioner følgere.

Cristiano Ronaldo har god grunn til å glise (Instagram/cristiano)

4) Kim Kardashian

Det kommer kanskje ikke som en overraskelse at også Kim Kardashian (40) er blant de best betalte?

Hver gang hun deler et sponset innlegg med sine 214 millioner følgere tjener hun 858 000 dollar (7,2 millioner kroner).

Kim Kardashian ligger på fjerdeplass over de best betalte (Instagram/kimkardashian)

5) Ariana Grande

Ariana Grande ligger like bak Kim Kardashian på listen.

Den 27 år gamle artisten tjener 853 000 dollar (7,1 millioner kroner) når hun deler et sponset innlegg med sine 231 millioner følgere.

Ariana Grande (Instagram/arianagrande)

6) Selena Gomez

På femteplass finner vi ingen andre enn Selena Gomez.

28-åringen har 222 millioner følgere og tjener 848 000 dollar per innlegg (i overkant av 7 millioner kroner).

Selena Gomez (Instagram/selenagomez)

7) Beyonce Knowles

Neste ut som tar godt betalt for å dele sponsede samarbeid er Beyonce Knowles, med sine 172 millioner følgere.

39-åringen tjener 770 000 dollar (omtrent 6,4 millioner kroner) per innlegg.

Beyonce (Instagram/beyonce)

8) Justin Bieber

På listen, som domineres av kvinner, finner vi også Justin Bieber med sine 170 millioner følgere.

27-åringen skal i snitt ta 747 000 dollar (6,2 millioner kroner) per sponset post.

Justin Bieber kan tjene 6,2 millioner kroner på én post (Instagram/justinbieber)

9) Taylor Swift

Nummer ni på listen over de best betalte på Instagram er Taylor Swift (31).

Hun har 153 millioner følgere og kan tjene 722 000 dollar (6 millioner kroner) per post.

Taylor Swift (Instagram/taylorswift)

10) Neymar

Ronaldo er ikke den eneste fotballspilleren på listen. Også Neymar da Silva Santos Junior tjener gode penger på appen.

29-åringen har 149 millioner følgere og tjener 704 000 dollar (i underkant av 5,9 millioner kroner) per post.

Neymar (Instagram/neymarjr)

11) Lionel Messi 

Neste på listen er fotballspilleren Lionel Messi, med sine 196 millioner følgere. Til tross for at han har flere følgere enn Neymar tjener han angivelig litt mindre.

33-åringen kan tjene 695 000 dollar (omtrent 5,8 millioner kroner) på én post.

Lionel Messi poserer med et par Adidas-sko til et samarbeid (Instagram/leomessi)

12) Jennifer Lopez 

Jennifer Lopez aka J. Lo er så klart også en del av denne listen.

51-åringen har 149 millioner følgere og tjener 663 000 dollar (5,5 millioner kroner) per sponset post.

J. Lo (Instagram/jlo)

13) Nicki Minaj 

På trettendeplass finner vi Nicki Minaj (38).

Hun tjener 625 000 dollar (5,2 millioner kroner) per post hun deler med sine 132 millioner følgere.

Nicki Minaj (Instagram/nickiminaj)

14) Kendall Jenner

Ikke overraskende er det flere fra Kardashian/Jenner-klanen som drar inn gode penger på Instagram.

Kendall Jenner (25) tjener 608 000 dollar (i overkant av 5 millioner kroner) per post hun deler med sine 159 millioner følgere.

Kendall Jenner er ikke den eneste i familien som tjener rått på sponsede poster (Instagram/kendalljenner)

15) Khloé Kardashian

Sistemann ut er også en fra Kardashian/Jenner-familien. Khloé Kardashian tjener faktisk akkurat det samme som lillesøster Kendall.

36-åringen tjener også 608 000 dollar (i overkant av 5 millioner kroner) per post hun deler med sine 137 millioner følgere.

Khloé Kardashian (Instagram/khloekardashian)

Se også: Bør Dwayne «The Rock» Johnson bli president i USA? Stem her!

Nyeste saker fra 730.no

Les mer