Nepobaby sesong 2 bekreftes av TV 2 – og serien setter TV 2 Play-rekord.
OPPDATERT: Nepobaby setter rekord hos TV 2 Play. Tre av episodene har nå over 1 million seere, og TV 2 sier at serien har nesten 100 % fullføringsgrad. Altså at nesten alle som starter å se serien fullfører hele.
– Dette er jo bare fantastisk. Vi skjønte raskt at denne serien ville få høye seertall, men at alle episodene ser ut til å passere millionen er helt vilt. Jeg må nok en gang få gratulere serieskaperne Henriette Steenstrup og Siri Seljeseth med å ha truffet blink. Nå gleder vi oss stort til Nepobaby sesong 2 som kommer på TV 2 etter hvert, sier programsjef Trygve Rønningen.
– Det er viktig at en liten nasjon som Norge produserer hjemlig drama, og norsk tv-drama er en del av TV 2s allmennkringkasteroppdrag. Det er sjelden en dramaserie evner å nå så bredt som Nepobaby har klart. Når serien samtidig setter ny TV 2 Play-rekord er det ingen tvil om at vi denne gangen virkelig har lykkes med å nå ut til hele befolkningen, sier sjefredaktør Olav T. Sandnes.
Les forrige gladsak nedenfor.
Torsdag 23. oktober var det duket for premiere på TV-serien Nepobaby – og fire dager senere har TV 2 allerede gode nyheter å dele med seerne.
Den knallsterke åpningshelgen med høye seertall og gode anmeldelser sørger nemlig for at kanalen bestiller en ny sesong. Det bekreftes i en pressemelding.Her kan kanalen informere om at 567 000 har sett serien første episode, men 382 000 har i snitt sett sesongens seks episoder.
Nepobaby får også den beste drama-premieren på TV 2 Play noensinne.
– At så mange har valgt å se serien de første fire dagene er nesten eventyrlig. I dag har vi all grunn til å smile bredt sammen med serieskapere, skuespillere og alle rundt som har stått bak denne serien programredaktør Trygve Rønningen i TV 2.
Han legger til at det har vært en fest å lese de gode tilbakemeldingene på sosiale medier i løpet av helgen, og påpeker at det nærmest har vært et folkekrav om Nepobaby sesong 2.
– Og selvsagt blir det det! Vi er allerede i full gang med produksjonen, og seerne kan glede seg til mer Nepobaby på TV 2, sier han.
Når vi får se fortsettelsen er derimot ikke avklart helt ennå.
Serien er laget av Siri Seljeseth og Henriette Steenstrup. Sistnevnte, som også har en rolle i TV-serien, er også storfornøyd med seernes reaksjooner.
– Det er en sann glede og ikke minst lettelse at Nepobaby har landet så godt hos publikum og anmeldere. Man vil jo gjerne at babyer skal bli godt mottatt! Vi har også vært to mødre på denne serien. Så jeg tror at jeg snakker for Siri Seljeseth og når jeg sier at vi puster letter ut, sier hun i pressemeldingen.
Hun kan også avsløre at Nepobaby sesong 2 vil ta opp tråden fra sesongavslutningen.
– Den vil forhåpentligvis gi publikum enda mer av både sympati og antipati mot disse menneskene, som forsøker å håndtere store relasjonelle og økonomiske transaksjoner, forteller hun.
Alle de seks episodene i første sesong er tilgjengelig til å streames på TV 2 Play.


