Det blir for meget for Matt Smith.
Game of Thrones-forløperen House of the Dragon er like rundt hjørnet. Og skal vi tro hovedrolleinnhaver Matt Smith (Doctor Who, The Crown) blir det ikke mangel på samleie i serien, som finner sted 200 år før handlingen i GoT (2011-2019).
I et nytt intervju forteller engelskmannen (født i 82) at han kunne spart seg for noen av de grove scenene.
Matt Smith spiller prins Daemon Targaryen i den nye storsatsningen til HBO Max.
Og som sin etterkommer Daenerys (Emilia Clarke) blir det rikelig med ligging på Daemon.
«Du hører deg selv spørre: ‘Trenger vi enda en sex-scene?’», forteller skuespilleren til britiske Rolling Stone.
«Og de bare ‘Ja, det gjør vi.’», fortsetter han.
Likevel har 39-åringen forståelse for de kreative valgene som blir tatt.
«Jeg tror du må spørre deg selv: ‘Hva er det du gjør? Representerer du bøkene, eller fortynner du bøkene for å representere tiden [vi lever i]?’», spør Matt retorisk.
«Og jeg tror det er jobben din å representere bøkene sannferdig og ærlig, slik de ble skrevet», understreker han.
Journalisten spør så om London-mannen kan bekrefte at det ble mange scener på soverommet for Daemon Targaryen.
«Ja, litt for mange, spør du meg», sier han og ler.

Se også: HBO fyrer opp første fulle trailer 🐉
Matt Smith er derimot ikke misfornøyd med den kontroversielle avslutningen til Game of Thrones.
Han tør i hvert fall ikke å si noe annet til Rolling Stone.
«Jeg tror du alltid vil skuffe noen folk», sier han diplomatisk til bladet.
«Til syvende og sist står verket de produserte stødig. Var det en perfekt slutt? Det er et spørsmål om [personlige] meninger. [Slutten] plaget ikke meg, jeg likte den», fortsetter han.

Og apropos upopulære hendelser i film og fjernsyn: Modige Matt Smith kommenterer også Morbius-slakten.
«Ja, den ble kastet under bussen» sier han og smiler.
«Men du må bare leve med det. Hva ellers skal du gjøre? Det er tross alt en film, vi redder ikke liv», fortsetter han.
«Av en eller annen grunn gikk det ikke, og… Det er hva det er», avslutter Matt Smith.

House of the Dragon er skapt av George R.R. Martin og Ryan J. Condal, og basert på deler av førstnevntes 2018-roman Fire & Blood.
Den omdiskuterte Game of Thrones-duoen David Benioff og D. B. Weiss har ikke vært involvert denne gangen.
Sesong 1 består av 10 episoder og har premiere søndag 21. august.


