Hopp til hovedinnhold
Camila Cabello sier unnskyld igjen - og krysser fingrene for Grammy-pris (Michael Loccisano/Getty)

Camila Cabello beklager rasistiske innlegg på nettet

Påminnelser om rasisme fra fortiden passer dårlig for Camila Cabello.

Spesielt rett før Grammy-utdelingen.

Men igjen har Tumblr-poster fra 2012 og 2013, da hun var 15 og 16 år, begynt å spre seg.

Fifth Harmony (Camila Cabello, Normani Kordei, Ally Brooke, Dinah Jane, Lauren Jauregui) startet i 2012 under navnet Lyla.

Camila kaller blant annet de andre gruppemedlemmene for «ni**ers» og kommenterer «hahahaha» når noen andre kaller Normani n-ordet. I tillegg poster hun rasistiske innlegg som gjør narr av svarte, asiatiske og meksikanske.

(Camilas familie er kubanske.)

Hun postet også en meme som gjør narr av voldsepisoden mot Rihanna i 2009.

Tumblr-kontoen til Camila Cabello, som heter john 3:16, ble deaktivert kort tid etter at innleggene begynte å spre seg på Twitter onsdag kveld.

Camila Cabello på iHeartRadio’s Z100 Jingle Ball 2019 i Madison Square Garden i desember (Michael Loccisano/Getty)

Havana-jenta, som flyttet til Miami som 5-åring, har beklaget tidligere, og nå gjør hun det igjen.

– Da jeg var yngre, brukte jeg et språk jeg skammer meg dypt over og vil angre på for alltid. Jeg var uutdannet og uvitende og da jeg ble oppmerksom på historien og belastningen og den virkelige betydningen av dette grusomme og sårende språket, ble jeg ekstremt flau og brukte det aldri igjen. Jeg sa unnskyld da og jeg sier unnskyld igjen, skriver sangeren.

Camila minner om at hun nå er 22 år og at hun har lært. Hun avslutter med å unnskylde «fra bunnen av mitt hjerte».

Ikke alle tilgir Camila.

Unnskyldningene til Camila blir også godkjent av mange.

Andre, som for eksempel Baby Yoda, bare nyter den store tekoppen:

Camila Cabello og kjæresten Shawn Mendes er Grammy-nominert for deres internasjonale megahit «Señorita».

(Som snart har 1,1 milliarder hos Spotify.)

Shawn har tidligere også beklaget egne rasistiske kommentarer.

Camila Cabello og Shawn Mendes på 2019 MTV Video Music Awards i Newark, New Jersey i august 2019 (John Shearer/Getty)

Fifth Harmony-stjernen er aktuell med sitt andre soloalbum, Romance, som tok 3. plass på Billboard Hot 100.

Se også:

Camila Cabello til Norge for «første» gang

Normani hyller Beyoncé – se hva stjernene sier om videoen

Nyeste saker fra 730.no

Les mer