Hopp til hovedinnhold
Kyle Gallner og Emily Skeggs i Dinner in America (Europafilm)

Dinner in America har endelig norgespremiere

Dinner in America er blant årets mest populære indiefilmer.

Det er ikke ofte romkom-dramedier treffer så blink som Dinner in America, men etter festivalpremierene får indiefilmen til regissør og manusforfatter Adam Rehmeier stort sett kun tomler opp.

Hos Rotten Tomatoes har den hele 94 % positiv kritikk, basert på 63 anmeldelser 🏆

Hos Metacritic velsignes den Ben Stiller-produserte filmen med 82 av 100 poeng.

Dinner in America får norgespremiere 17. september!

I filmen møter vi Simon; en rebelsk punkrocker som gjemmer seg for politiet etter en ildspåsettelse.

Akkurat i det politiet skal til å fange ham, reddes han tilfeldigvis av Patty; en sjenert ung kvinne som akkurat har fått sparken fordi hun ikke er pen nok. (WTF? Ja.)

Patty inviterer Simon på middag hos foreldrene sine, og tilbyr ham opphold der.

Simon virker kanskje som en arrogant og kynisk tøffing, men det uventede møtet med Patty vekker den omsorgsfulle siden i ham. Med musikken som gnist oppdager den nye duoen at de har mye mer til felles enn de tror.

Dinner in America er en uvanlig, forfriskende og original film full av humor. Via en hyppig klippestil og et energisk soundtrack feirer den 90-tallet sett gjennom øynene til et usannsynlig og snodig radarpar.

The Irish Times gir den romantiske dramakomedien fem av fem stjerner.

«Bitende utvekslinger og skjev familiedynamikk blir til underholdende verbalt leven», skriver avisen.

«Dinner in America er sjokkerende av alle de riktige grunnene, med et surrealistisk øre for dialog, romantikk og tegneserieaktig energi.»

Variety er også positive.

«En buldrende blanding av anarkisk humor og mistilpasset romantikk», mener bransjebibelens anmelder.

Se traileren her:

I hovedrollene finner vi Kyle Gallner (The Haunting in Connecticut, Jennifer’s Body, A Nightmare on Elm Street), Emily Skeggs (Tony Award-noinert for musikalen Fun Home), Griffin Gluck (Netflix-filmen Tall Girl) og veteranen Lea Thompson (Back to the Future).

Dette er den første spillefilmen til YouTube-stjernen og musikeren Mars Argo alias Brittany Alexandria Sheets.

Filmen har allerede blitt på Sundance og Tromsø Internasjonale filmfestival.

Fredag 17. september er den endelig klar for norske kinoer!

Billetter til Dinner in America får du her!

Les mer

Nyeste saker fra 730.no