Har du runda Stranger Things, Chernobyl og Dark allerede? Her har du noen nye favoritter å se frem til.
En kjip norsk sommer = mye serietitting.
Så med mindre du har reist/jobbet bort all sommertiden, har du nok sett det som er å se serier nå, og kanskje til og med ting du ellers ikke ville sett på.
Men fortvil ikke – ventetiden er snart over.
Her er syv serier + en bonus-dokumentar du har vi vente kommende tiden:
1. Another Life sesong 1
Sjanger: Drama, sci-fi, thriller
Astronauten Niko Breckinridge og det unge mannskapet hennes møter store farer under et risikofylt oppdrag for å finne opprinnelsen til en utenomjordisk gjenstand.
Aaaron Martin og Noreen Halpern er skaperne av denne nye sci-fi thrilleren som går over 10 episoder og har premiere allerede om to dager. Sørg for at torsdagskvelden er booket!
På castinglisten står blant annet Katee Sackhoff, Justin Chatwin, Samuel Anderson, Tyler Hoechlin og Selma Blair.
Premiere: 25. juli på Netflix.
2. Orange is the New Black sesong 7
Sjanger: Drama, komedie
En av Netflix sine mest populære originalserier går mot sin slutt.
Denne sesongen er nemlig det siste du får se fra Litchfield kvinnefengsel. Vemodig? Nostalgisk? Deilig?
Igjen får vi følge Piper Chapman (Taylor Schilling) og hennes nye liv med fordommer utenfor fengsel, samtidig som vi beholder innblikket i kvinnefengselet og hennes venner som fortsatt er værende der.
Vi håper jentegjengen gir oss en minneverdig siste sesong, og ut ifra traileren, kan det se slik ut.
Premiere: 26. juli på Netflix.
3. The Boys sesong 1
Sjanger: Komedie
Superhelt-gruppen The Boys, ledet av Billy The Butcher (Karl Urban, Star Trek), jakter korrupte supermennesker som ikke nødvendigvis har gjort seg fortjent sin utenomjordiske kraft.
Vi er spente på resultatet av denne noe uvanlige superheltserien.
Seth Rogen (som står bak AMC-serien med Sam Catlin) og Evan Goldberg har skapt serien sammen med Supernatural-skaper Eric Kripke.
Noen av rollene vi kan se fram til er blant annet Elisabeth Shue (Leaving Las Vegas, CSI), Antony Starr (Banshee), Jack Quaid (Vinyl), Karen Fukuhara (Suicide Squad) og Simon Pegg.
Premiere: 26. juli på Amazon Prime Video.
4. Hjerteslag sesong 1
Sjanger: Drama, romantikk
To unge mennesker forelsker seg.
Etter et one night stand finner Mio og Anders ut at de er gravide, og i løpet av tolv uker må de sammen finne ut av hvordan resten av livet skal være.
Den internasjonale (men for all del ikke glem norske) skuespiller-stjernen Thea Sofie Loch Næss har hovedrollen sammen med Vebjørn Enger.
I fjor endte Thea opp som første nordmann noensinne på førsteplassen av IMDb-listen over verdens mest populære skuespillere.
Denne serien kan ikke noe annet enn å bli en hit.
Premiere: 15. august på TV2 Sumo.
5. The Righteous Gemstones sesong 1
I serien følger vi den verdensberømte familien Gemstone – en familie kjent for TV-evangelisme og lang tradisjon med avvik, grådighet, og veldedig arbeid – alt i navnet av Herren Jesus Kristus.
Seriens hovedrolle er Eli Gemstone (John Goodman) og hans sønner Jesse (Danny McBride) og Kelvin (Adam DeVine, Workaholics).
Dette er Danny McBride og Jody Hill sin tredje HBO-serie etter Eastbound & Down og Vice Prinicpals).
Serien inneholder familiedynamikk og humor sammen med en stor dose evangelister. For en kombo!
Premieredato er ikke offentliggjort, men serien kommer i august på HBO Nordic.
6. Westworld sesong 3
I helgen kom traileren til den tredje sesongen av Westworld.
Denne sesongen vil ta plass i en helt ny verden et sted mellom 2050 og 2060.
Men en ny verden, betyr ikke nødvendigvis et bedre sted, skal vi tro traileren.
Dolores (Evan Rachel Wood) dukker igjen opp, og nykommer Aaron Paul (Jessie Pinkman fra Beaking Bad) får en fremtredende rolle i den nye sesongen, som vi foreløpig vet relativt lite om. Lena Waithe og Vincent Cassel er blant andre nykommere.
Premieredato ikke offentliggjort, men serien vil bli lansert i løpet av 2020.
7. Godfather of Harlem sesong 1
Serien er basert på livet til Bumpy Johnson (Oscar-vinner Forest Whitaker) og forteller historien om hvordan Johnson vendte hjem i starten av 60-tallet etter ti år i fengsel for å se hvordan nabolaget han tidligere hersket over er i ruiner.
Gatene er nå kontrollert av den italienske mafiaen og Bumpy må kjempe mot fiendefamilien Genovese for å gjenvinne kontrollen.
Det hele utløser en mafiakrig som truer med å ødelegge byen.
Narcos-skaperen Chris Brancato og forfatteren av samme serie, står bak Godfather of Harlem.
Giancarlo Esposito (Beaking Bad) er et av høydepunktene ved siden av Whitaker, i en rollebesetning bestående av navn som Ilfenesh Hadera (Show Me A Hero), Vincent D’Onofrio (Marvel’s Daredevil), og Paul Sorvino (Goodfellas).
Med denne navnelisten både foran og bak skjermen, må det her bli bra.
Premieredato er ikke offentliggjort.
B-B-B-BONUS!
The Great Hack
Sjanger: Dokumentarfilm
Data er nå mer verdifull enn olje.
Nå blir det også omgjort til våpen innen kulturell og politisk krigføring.
Denne serien baserer seg på mennesker over hele verden som kjemper om å få kontroll over våre mest intime personlige detaljer.
Konspirasjon eller virkelig? Du velger. Eller gjør du det?
Premiere: 24. juli på Netflix.
Se også: Hvem er hun som stjeler showet i Stranger Things sesong 3?