Yasss bish! I dag slapp Kaja Gunnufsen video til singelen «Au», fra superdebutalbumet Faen Kaja. Et sett fylt av tekster mange andre norske artister bare kan drømme om.
Snutten, regissert av Kenneth Karlstad (Deathcrush «Lesson #16 for Beatmaster V / Fun»), har kollektivtransport i sentrum i, eh, sentrum.
Eller er det mer enn det øyet ser?
Fortsetter nedenfor albumet (som gjestes av Linni fra Yoguttene).
– Musikkvideoen illustrerer det mørke og ensomme storbyen kan frembringe, gjort med et helt unik uttrykk Jeg syns at Kenneth virkelig har klart å fange stemningen jeg har prøvd å formidle i sangen, og jeg digger at videoen hele veien balanserer mellom å være trist og creepy, sier Kaja til 730.

– Det at musikkvideoen har blitt spilt inn på Oslos trikker er veldig fett ettersom jeg alltid har vært fascinert av alle situasjonene som oppstår mellom fremmede på trikken. Videoen er også ment som et utrop til alle som har lyst til å være dystre og emo i årets første sommermåned.
Du synger at Norge ikke liker romfolket. Er det derfor (det ser ut som om) du ikke har noe romfolk med i videoen?
– Vi var inne på tanken å ha med romfolk i videoen. Men så fant vi ut at det ville blitt litt søkt. Litt sånn «eg synge det eg ser»-stemning.
Hva har du mest lyst til å gjøre i sommer?
– Drikke og spille musikk. Tjene masse $$$ og sove.
Hva har du minst lyst til å gjøre i sommer?
– Har minst lyst til å sole meg i en av Oslos parker. Det er det mest ukomfortable og klaustofobiske jeg veit om.
Se videoen til Kaja Gunnufsen «Au»:
Kaja Gunnufsen: – Drakk for mye alene, klippet for kort pannelugg