I 2016 annonserte Kanye West at han «ville ha stemt for Donald Trump»… Hvis han hadde giddet å stemme. Det er altså ikke overraskende at han i en uke har twitret om hvor mye han elsker Trump.
Likevel, Kanyes tidligere artist John Legend forsøker å stramme opp Ye, mens
Chance the Rapper unnskylder sin kortvarige støtte til sin mentor – og blir flau når Trump takker ham.
Samtidig applauderer kjernefansen Ye og sier at han bare er seg selv og at det innebærer at han alltid går mot strømmen.
Det blir spennende å se hvordan de forklarer Kanyes nye låt «Lift Yourself», hvor han sampler 1973-låten «Liberty» med septetten Amnesty. Slageren er gjenutgitt av Stones Throw-sidekick Now Again Records, eid av Kanye-kompis Madlib.
Selv skriver Kanye «the bars» om låten (en hilsen til Ebro Darden fra Hot 97) og legger til en raus dose med flamme-emojier.
Er det hele humor på nivå med «jeg elsker Donald Trump», etc.?
Eller er det bare at – som Kim Kardashian sier – «Kanye er flere år forut for sin tid»?
Sjekk ut Kanye Wests kliss nye låt «Lift Yourself»:
OPPDATERT: Rett etter at Kanye slapp «Lift Yourself»; premierte han «Ye vs. The People» feat. T.I., med en tekst som følger opp Twitter-feeden hans 🙂 40-åringen har ennå ikke sluppet singelen, men i skrivende stund kan du høre en radio-rip med dårlig lyd fra Power 106 i Los Angeles her:
OPPDATERT 2: Begge låtene er altså offisielle utgivelser: