FINE ELINE + BARISBALLETT (ERIKA HEBBERT LARSEN/BEYOND RECORDS)
Eline Thorp er ikke Hele Norges helt ennå, men ut fra anmeldelsene av hennes råflotte debutalbum Mirror’s Edge å dømme er det bare et spørsmål om tid før folket faller pladask for denne dødsflinke Hamarøy-jenta.
Kjetil Belvin-produserte Mirror’s Edge droppet for snaue tre uker siden, og VG rullet sporenstreks en gjev 5’er på terningen. Både norsk og utenlandsk presse er solgt på flinke Eline, og 20-åringen har blitt omtalt som det beste til å komme ut av musikk-Norges livmor siden Susanne Sundfør. (<3)
Så, til poenget: Settets tredje singel «Violence Done Well» har i dag videopremiere her på 730. En mørk, dyster og samtidig meget lekker sak som friskes opp av brunstig ballett signert danseren Alexander Montgomery-Andersen (om nom nom?).
Videopremiere: Se den dystre, deilige Maida Hals-regisserte snutten til «Violence Done Well» her:
Elines flotte debut Mirror’s Edge er ute nå via Beyond Records.
Følg med på mors Facebook for oppdateringer og konsertdatoer.
Se også: Henningsvær-artist flekser muntlige muskler: – Nordlandsk er Norges fineste dialekt (video)