nytt
Danker ned donkeyboy, mer velhengt enn Lady Gaga
«Talk to the Hand»: Folket har talt.
Gisle G. Stokland gisle@730.no 14. okt 2009 kl. 08:22FacebookTwitterTips en vennSkriv ut
Etter at 730 kjørte igang denne Chris Lee-konkurransen, tok hans «Talk to the Hand» helt av.

Neida, den har også fått effektiv oppsving via blant andre NRJ og NRK mP3, og helt sikkert hundrevis av blogger, «word of mouth» og annen digg viral shit.

Uansett: Chris Lees nye singel går i dag inn på 2. plass på VG-lista, utropstegn, utropstegn.

- Det føles dritbra, takk til alle som har kjøpt den! Jeg må innrømme jeg hoppet litt i stolen nå, sier en morgenfrisk Chris til 730 da vi vekker ham med den lystige nyheten.

Det er Kent som troner den norske salgslisten med «Töntarna», men Bærums-gutten synes ikke det er surt å bli slått av det svenske blockbusterbandet.

- Haha, ja det er helt okay. Jeg liker Kent, dessuten er jeg ikke Nordens største band. Men jeg synes det er moro å ha den første norske singelen på veldig lenge som slår donkeyboy. Jeg liker dem godt, og vokalisten kom bort til meg på VG-lista-turnéen og sa at hooket på «Monkey Remix» er genialt. Det synes jeg var kult, siden de ikke akkurat sliter med sine refrenger.

Se også: Norske one-hit-wonders? Aw hell no, ikke eselgutt.

Hvorfor tror du «Talk to the Hand» sitter så fint hos så mange?

- Det er en låt som har en del edge, en god del puchlines og mye tøys som man lett kan huske. Wax-on-wax-off-rutinen og andre banaliteter gjør det vel ganske gøyalt, pluss at refrenget er vel kansje litt fengende. Medprodusent Axel og jeg hadde det sykt rått i studio da vi lagde den, så tipper dette har smittet over mange lyttere.

Chris Lee aner ikke om låten blir representativ for stilen hans fremover, for han vet aldri hva som skjer når han går inn studiodøren, men han mener «Talk» kanskje er den mest elektroniske sangen på det kommende Love Ghost-albumet.

- Neste singel heter «Isn't it Enough», og er en låt jeg har laget med Maya Vik, hun dritkule bassisten. Vi oppdaget i studio at hun synger som en engel, og låten er nok litt mer akustisk og organisk. Albumet vil ha mye av den organiske lyden fra det første albumet, men det er blendet inn med masse synther, noe jeg gleder meg til å la folk høre.

Du har fått deg et artsy, femi, mystisk, dramatisk albumcover. Er du Norges Lady Gaga?

- Den eneste likheten mellom meg og Lady Gaga er at jeg også har penis. Men jeg tror min er en del større.

«Talk to the Hand» har med modellen Veronica Andersson som gjest, og er skrevet og produsert av Chris, Axel Ramfjord og Øyvind Holmboe Basmo.

Last ned den sertifiserte hitsingelen: Platekompaniet iTunes

Den heite konkurransen hvor du kan ville spesialdesignet tees er fortsatt i gang. Send inn et sassy bilde av deg selv og bli en vinner.

Fortsetter nedenfor alle de pene bildene.


«TALK TO THE HAND»-KONKURRANSE I FULL EFFEKT - NB!
PR-KÅTE CHIOMA FRA 730 (I RØDT) ER DISKVALIFISERT OG MÅ ORDNE T-SKJORTE PÅ EGENHÅND VIA PRIVAT CHRIS-BOOSTINGS (730)

Ovenfor er noen få av bildene som har blitt sendt inn så langt. Se opp for et par yppige kjendiser.

Det beste bildet kommer fra en som heter Eilif, som sendte inn sitt svart/hvitt-bilde sammen med denne emailen:

- Hei, jeg ble nylig onkel:D ... Jeg og Tore, (far til babyen på bildet og min bror) dro til røngten og Tore lå hånden på magen til Annete (moren) og babyen gjorde det samme litt etter. legen fikk tatt bildet og gav det til oss. PS, har alltid likt musikken til Chris, så håper jeg kan vinne.

En sure shot-vinner. Men vi har flere t-skjorter på lur, håndlaget av den 26 år gamle lysluggen fra Sandvika. eBay-potensiale de luxe.

TITT HER!
tags:  Chris Lee | pop | norsk musikk
Del denne saken:Kommenter nedenfor:
Maria Fly
Litt usikker på den penis størrelsen hans as
okt 14 2009 kl. 10:57
Jan Banan
R-E-S-P-E-C-T !
okt 14 2009 kl. 12:05
Kajakaja
Chris Lee for president! Fett med nordmenn som gjør jobben sin skikkelig:-)
okt 14 2009 kl. 12:22
Kimmy87
Den låta er syyyyyyykt bra!
okt 14 2009 kl. 12:35
Sef
Fresch!
okt 14 2009 kl. 13:25
AndyAndy
Lurer på hvordan barna til Chris Lee og Samsaya ville sett ut...
okt 14 2009 kl. 14:42
vesla
Chris Lee Superstar!
okt 14 2009 kl. 17:19
magic
Chris Lee er sjefen. Morro at flere norske artister har klart å få et internasjonalt sound. Wax on, wax off
okt 14 2009 kl. 17:34
Sogndals finest
So ghey
okt 14 2009 kl. 19:38
Garfield
Chris Lee is the finest bitch up in here. He he, bare vent til resten av shiten hans kommer. Det går rykter om at albumet er dritt heftig. Tror han karen jobber med mange dyktige folk. Kult at noen tørr å drite i janteloven, og det med penisstørrelsen er jeg faktisk helt sikker på ;-)
okt 14 2009 kl. 21:41
Side 1 av 2 1 2 > >>  
 Kommenter denne saken her. (Uten å registrere deg.)
Ditt navn (eller kallenavn)
Din epostadresse (vil aldri vises)
Alt innhold er opphavrettslig beskyttet - 2010 (c) 730.no
Utgiver: GGS 730, Postboks 5, 0705 Oslo - Redaktør: Gisle G. Stokland
Kontakt/tips: post@730.no - Utvikler: ISAT - Annonsere?