nytt
Teaser for jordens undergang
Om noen få år er det over.
Gisle G. Stokland gisle@730.no 20. nov 2008 kl. 15:08FacebookTwitterTips en vennSkriv ut

2012 (COLUMBIA PICTURES)

Har du planer for 2012? Da burde du ha med bra regntøy, kanskje til og med en sydvest. Eller helst en gedigen båt. Iallefall hvis man skal tolke det meksikanske Maya-folkets langtidskalender, som avsluttes 21. desember 2012 klokken 11:11, på samme måte som Hollywood.

Dette er selvsagt ganske skummelt, spesielt i filmen 2012. I den første teaseren ser det ikke lyst ut for jordkloden. (Selv om noe av vannet ser litt vel CGI ut.)

Men slutten av klippet oppfordrer seerne til å søke på «2012» på Google, noe vi gjorde.

Selv om man ofte kan ta Wikipedia med en klype salt, vil noen puste lettet ut av sidens informasjon om det dramatiske årstallet. Susan Milbrath ved Museum of Natural History i Florida mener det arkeologiske fellesskapet ikke har noe kunnskap om at verden vil gå under på dette tidspunktet. Sandra Noble, administrerende direktør for samme museum, dasker Hollywood i fjeset med følgende:

- Å gjengi 21. desember 2012 som en dommedag eller at det skal skje en kosmisk forandring, er fullstendig fabrikasjon.

Teaser for 2012:



Roland Emmerich, som tidligere har latt jordkloden henge i en tynn tråd med 10,000 BC, The Day After Tomorrow og Independence Day, er nok mer interessert i å underholde og selge billetter og DVD-er enn å være snusfornuftig og saklig.

Les også: Thandie med rapperen Ludacris, i regi av Madonnas eks.

I disse dager skyter han 2012 i Canada med blant andre John Cusack, Thandie Newton og Amanda Peet.

Kinostart blir antakelig november 2009, over hele kloden.


CUSAK OG PEET I IDENTITY, NEWTON I ROCKNROLLA (COLUMBIA, SANDREW METRONOME/WARNER BROS.)

Se forsidesakene til 730.no.
Del denne saken:Kommenter nedenfor:
kris ex
Thandie ser mye bedre ut enn de bølgene der.
nov 20 2008 kl. 17:40
CinderL.A.
Teaser trailere skal ikke viste mye, har stor tro på denne!
nov 20 2008 kl. 18:32
QWET
Feit!
nov 20 2008 kl. 21:25
Tor Tor
Independence Day er en classic. Bullshit bra. Newton er nydeleiig.
nov 21 2008 kl. 00:00
Sopp
men hans filmer og Godzilla og Universal Soldier blir sjeldent nevnt.................:=/
nov 22 2008 kl. 00:05
MI
Synes denne virker spennede. Og hvis det blir teit så kan man alltid hygge seg med Thandie:)
des 13 2008 kl. 23:40
hofman
2012 ny start på live
des 18 2008 kl. 15:10
lolfdsafsd
herregud...slutt å skrem folk til å tro på det jævla pisset her...
mar 08 2009 kl. 13:29
Leah (www.folly.blogg.no)
LoL. Det maya folkene spådde var ikke noen undergang.. det var bare det at de mente at menneskene skulle bli renset for alt det gale de hadde gjort, og altså, få et nytt liv. Selvom maya folkene (som nå har dødd ut) er de eldste folkene på jorda, og de skrev bare til 21.12.2012 kan være fordi de dødde ut, haha det er bare noe jeg tenkte. men uansett er det da menneskene skal bli renset. Og, hvis du ser i den datoen så er det bare samme tall. klokka 11.11 skal det skje (NOT) menneskene bare legger på masse dritt på den datoen slik at de andre skal bli redde.
mai 14 2010 kl. 18:44
 Kommenter denne saken her. (Uten å registrere deg.)
Ditt navn (eller kallenavn)
Din epostadresse (vil aldri vises)
Alt innhold er opphavrettslig beskyttet - 2010 (c) 730.no
Utgiver: GGS 730, Postboks 5, 0705 Oslo - Redaktør: Gisle G. Stokland
Kontakt/tips: post@730.no - Utvikler: ISAT - Annonsere?